osuszanie

Osuszanie

Dzięki usłudze osuszania budynków możesz szybko i sprawnie usunąć wilgoć z nieruchomości. Podjęcie działań osuszających jest konieczne np. po zalaniu, jeśli chcemy zapobiec powstawaniu kolejnych szkód wyrządzanych przez wodę i utrzymującą się wilgoć. Dowiedz się więcej o osuszaniu poszczególnych elementów budynku z naszego dzisiejszego wpisu.

Osuszanie ścian

Gdy dochodzi do zalania należy działać szybko i kompleksowo. Wszystkie powierzchnie powinny zostać dokładnie osuszone, tak aby nadawały się do dalszego użytkowania. Jest to tyle ważne, że jeśli potraktujemy temat zdawkowo, w późniejszym terminie grozi nam pleść i grzyb, które pojawiają się, gdy w budynku utrzymuje się wilgoć. W osuszaniu ścian liczy się bezpieczeństwo, monitorowanie całego procesu i łagodzenie szkód.

Osuszanie podposadzkowe

Gdy dochodzi do zalania izolacji i woda przedostaje się pomiędzy posadzkę a warstwę izolacyjną zachodzi potrzeba wykonania również osuszania podposadzkowego. Dzięki temu pozbywamy się zalegającej wody i wilgoci i możemy bez obaw wrócić do użytkowania nieruchomości. Kluczowa jest szybka reakcja, dlatego też profesjonalne firmy osuszające przystępują do pracy wkrótce po oględzinach.

Osuszanie dachów płaskich i tarasów

Zalanie warstwy izolacyjnej grozi finalnie uszkodzeniem krokiew oraz innych elementów konstrukcyjnych. Zalegająca na dachu wilgoć grozi również innymi nieprzyjemnymi konsekwencjami, takimi jak powstanie grzybów i pleśni. Badanie szczelności dachu pozwala na sprawdzenie, gdzie powstała nieszczelność. Kolejnym krokiem jest usunięcie usterki i określenie najbardziej odpowiedniej w danej sytuacji metody osuszania. W dzisiejszych czasach fachowcy dysponują specjalistycznym sprzętem umożliwiającym bezinwazyjne usunięcie wilgoci.

Osuszanie wilgoci technologicznej

Wilgoć jest często spotykana w nowych domach czy obiektach przemysłowych. Nierzadko ma na to wpływ tempo w jakim realizowane są inwestycje. Woda znajdująca się w materiałach budowlanych sprawia, że nowo budowane struktury są wilgotne. Dalsze prace budowlane i wykończeniowe stanowią kolejne źródła wilgoci. Czekanie aż zawilgocone powierzchnie takie jak ściany, podłogi czy stropy samoistnie wyschną nie jest właściwym rozwiązaniem.