wynajem magazynu

Zakup magazynu – jakie ma korzyści?

Wielu właścicieli firm staje przed wyborem związanym z decyzją o najlepszej w ich przypadku formie użytkowania powierzchni magazynowej. Zarówno wynajem jak i zakup magazynu mają swoje plusy i minusy. Ostateczna decyzja powinna być podjęta w oparciu o indywidualne  potrzeby i dostępny kapitał każdego przedsiębiorstwa, a także perspektywy rozwoju w przyszłości. Podejmując decyzję o wynajmie czy też zakupie obiektu należy wziąć pod uwagę szereg czynników, takich jak dostępny kapitał, przewidywany przyszły rozwój, przestrzeń potrzeba na składowanie towarów.

Magazyny na sprzedaż- świadomy wybór

Jedną z możliwości wejścia w posiadanie powierzchni magazynowej jest zakup gotowego już magazynu. Firma Tel Nieruchomości ma w swojej ofercie szereg magazynów wybudowanych z uwzględnieniem różnych specyfikacji i położonych w dobrej lokalizacji – głównie w Kaliszu i okolicach. Zakup magazynu, który jest już wybudowany przekłada się na możliwość szybkiego użytkowania obiektu i pracowania nad rozwojem firmy.

Zakup gotowego magazynu – korzyści

Jedną z zalet posiadania obiektu przemysłowego na własność jest niewątpliwie elastyczność z jaką to się wiąże. W przypadku użytkowania wynajętej przestrzeni magazynowej jesteśmy zobligowani do konsultowania i uzyskania zgody na wprowadzenie jakichkolwiek trwałych zmian w nieruchomości. Może wiązać się to z koniecznością akceptacji ograniczeń w przypadku decyzji odmownej. Jeśli jesteśmy właścicielem nieruchomości mamy swobodę wprowadzania wszelkich zmian, których potrzebujemy, aby ułatwić rozwój firmy. Przykładowo nie jesteśmy ograniczeni w przypadku rozbudowy obiektu, remontów, które wiązałyby się ze zwiększeniem powierzchni dostępnej do prowadzenia działalności. Możemy wybrać idealny system regałów, aby zmaksymalizować magazynowanie i zoptymalizować procesy zamiast korzystać z systemu regałowego zainstalowanego przez inny podmiot.

Inną zaletą jest stabilność, jaką daje kredyt hipoteczny. W przeciwieństwie do stawek czynszu, które mogą rosną z roku na rok oraz w momencie odnawiania każdej umowy najmu- spłaty kredytów hipotecznych charakteryzują się mniejszą tendencją do wahań. Pozwala to bardziej precyzyjnie zaplanować przyszłość finansową firmy. Stabilność dotyczy również możliwości rozwijania firmy w i z jednego punktu. Gdy decydujemy się na wynajem magazynu, jego właściciel może zdecydować o nieprzedłużeniu najmu co będzie związane z kosztowną zmianą lokalizacji.

Co więcej, zakup nieruchomości komercyjnej jest zbliżony do nabycia nieruchomości mieszkalnej. Może zwiększyć swoją wartość. Ponieważ wartość nieruchomości rośnie wraz z rozwoje firmy, można ją również wykorzystać jako kapitał własny w przypadku zaciągania kredytów czy pożyczek na rozwój firmy. Ponadto, nieruchomość może stać się przedmiotem sprzedaży, jeśli firma z jakiegokolwiek powodu będzie potrzebowała znacznych środków finansowych.