technologia DTF

Technologia DTF

Technologia DTF sprawia, że możliwe staje się pominięcie lub znaczne ograniczenie niedogodności, które związane są z wykonywaniem nadruków bezpośrednich na tekstyliach. 

Technologia DTF – na czym polega?

DTF czyli z ang. Direct to Film, oznacza przygotowanie transferu z cyfrowego obrazu. Drukowanie odbywa się na specjalnej folii, potrzebny jest sypki klej oraz prasa termiczna. Dzięki nim możliwe  jest przeniesienie całego wydrukowanego obrazu na tekstylia. DTF jest rozwiązaniem dla osób o różnych możliwościach budżetowych. Najbardziej ekonomicznym wariantem jest drukowanie na drukarkach pigmentowych. Drukarki desktopowe, profesjonalne drukarki do druku bezpośredniego oraz drukarki rolowe mogą być zaadoptowane do produkcji transferów DTF.

Bez względu na rodzaj sprzętu, który zostanie użyty, proces jest niezmienny. Zadrukowana folia posypywana jest klejem termoaktywnym. Nadruk posypany klejem musi zostać wysuszony przy pomocy prasy termotransferowej lub tunelu. Proces ten pozwala na wysuszenie i połączenie wydruku z klejem. Po wysuszeniu, produkt jest już transferem gotowym do naniesienia na tkaninę.

Jakie są zalety  technologii DTF?

Zastosowanie technologii DTF oznacza brak konieczności pokrycia koszulek pretreatmentem. Nadruk jest mniej wrażliwy na jakoś bawełny, na którą jest nanoszony. Co więcej, możliwe staje się aplikowanie nie tylko na bawełnę, ale  również poliestry in mieszanki. Nie ogranicza nas również kształt produktu, który zdobimy. Odpowiednia prasa termiczna pozwala aplikować transfer DTF przykładowo na czapki z daszkiem. Jest to trudniejsze w przypadku korzystania z druku DTG. Co więcej istnieje możliwość drukowania dużej ilości niewielkich obrazów w tym samym czasie.

Gdzie dostępne są rozwiązania z zakresu technologii DTF?

Firma API.PL ma w swojej ofercie różne rozwiązania, które Klienci mogą dobrać w zależności od własnych potrzeb. Mowa tu o pakietach DTF MINI, DTF MIDI i DTF MAX. DTF MAX jest kompletnym i zautomatyzowanym zestawem do produkcji transferów DTF, które umożliwia sprostanie nawet bardzo dużym zamówieniom. Więcej informacji znajdziecie na stronie https://www.dtf.pl/