Postępowanie pooperacyjne po usunięciu zaćmy – o czym należy pamiętać?

Operacyjne usunięcie zaćmy jest jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów okulistycznych na świecie. Chociaż jest to procedura uznawana za bezpieczną i skuteczną, odpowiednie postępowanie pooperacyjne jest kluczowe dla szybkiego powrotu do zdrowia i optymalnych wyników.

Czytaj dalej Postępowanie pooperacyjne po usunięciu zaćmy – o czym należy pamiętać?

Endoproteza biodra – co warto wiedzieć o zabiegu?

Endoproteza biodra to zabieg wykonywany u osób, i których mimo farmakoterapii nie ustępuje dotkliwy ból  a zmiany zwyrodnieniowe są znacznie zaawansowane. Miejsce zniszczonych struktur anatomicznych stawu wszczepiony zostaje sztuczny staw biodrowy. Sam zabieg to jednak nie koniec problemów pacjenta. Równie ważna jest właściwa rehabilitacja po endoprotezie biodra. Na czym ona polega? Kiedy rehabilitacja po endoprotezie biodra powinna być rozpoczęta?

Czytaj dalej Endoproteza biodra – co warto wiedzieć o zabiegu?

Czy powikłań po operacji zaćmy możemy uniknąć?

Zaćma to powszechna choroba narządu wzroku. Operacja zaćmy jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów okulistycznych. Zabieg jest bezpieczny oraz mało inwazyjny. Co więcej, jest to jedyny efektywny sposób leczenia zaćmy. Jest jednak ingerencją chirurgiczną i jako taka wiąże się z pewnym ryzykiem. Jakie są możliwe powikłania po operacji zaćmy? Czy możemy ich uniknąć?

Czytaj dalej Czy powikłań po operacji zaćmy możemy uniknąć?