pompy ciepła Panasonic opolskie

Pompy ciepła Panasonic – zalety i montaż

Pompy ciepła Panasonic to innowacyjne i energooszczędne rozwiązanie dla domu. Firma Panasonic oferuje system Aquarea, który przeznaczony jest do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń, jak również podgrzewania wody użytkowej.

Powietrzne pompy ciepła Aquarea

Powietrzne pompy Aquarea czerpią energię z powietrza na zewnątrz obiektu i zapewniają komfort chłodzenia oraz ogrzewania pomieszczeń. System jest czysty, bezpieczny i przyjazny dla środowiska naturalnego. Jest też tańszy w porównaniu z systemami ogrzewania gazowego, elektrycznego czy też ogrzewania olejowego.

Pompy ciepła Panasonic w ofercie Tomala Instalacje

Firma Tomala Instalacje zajmuje się sprzedażą, montażem oraz serwisowaniem pomp ciepła Panasonic. Firma jest akredytowanym instalatorem pomp Aquarea marki Panasonic. Działa na terenie Opola i innych miast województwa opolskiego.

Pompy ciepła Aquarea – dlaczego warto?

Aquarea jest nowatorskim systemem, który zapewnia idealną temperaturę wewnątrz i gorącą wodę użytkową, nawet gdy na zewnątrz panują skrajne temperatury. Urządzenie zawiera wysokiej jakości komponenty, w tym sprężarkę, które opracowane zostały i są produkowane przez firmę Panasonic. Seria Aquarea obejmuje szereg jednostek, dzięki czemu bez względu na wielkość naszego domu bez trudu dobierzemy optymalne rozwiązanie.

Pompy ciepła Aquarea działają w oparciu o technologię powietrze-woda. Są bardzo wydajne i przyjazne dla środowiska. Energia cieplna pobierana jest z otaczającego powietrza. Następnie, jest ona wykorzystywana do podgrzewania wody potrzebnej do ogrzania pomieszczeń i na potrzeby ciepłej wody użytkowej oraz jeśli będzie taka potrzeba – do chłodzenia domu.

Pompy ciepła Aquarea pomagają oszczędzać. Początkowe koszty związane z inwestycją są wysokie, jednak koszty eksploatacji są niższe, dzięki czemu oszczędności znaczne, zwłaszcza w porównaniu ze sposobami ogrzewania przy wykorzystaniu kotłów opalanych olejem i grzejnikami elektrycznymi.

Pompy ciepła Aquarea T-CAP to idealne rozwiązanie do zasilania grzejników, jak również do ogrzewania podłogowego wodą o temp. do 60 °C. Urządzenie może pracować samodzielnie bądź też razem z zainstalowanym kotłem gazowym czy też olejowym.

Pompy ciepła dla nowych i starszych, modernizowanych obiektów

Jednostka zewnętrzna może działać w połączeniu z panelami słonecznymi w celu zasilania grzejników czy ogrzewania podłogowego bądź też podgrzania wody użytkowej. W zmodernizowanym budynku pompa może być podłączona do instalacji znajdującej się już w użyciu.

Montaż pomp ciepła

Firma Tomala Instalacje zajmuje się również montażem pomp ciepła w Opolu i na terenie całego województwa opolskiego. Wieloletnie doświadczenie ekipy pozwala na sprawny montaż urządzeń.