laminat podłogowy

Laminaty podłogowe

Laminat podłogowy to laminat o szczególnych parametrach. Ma on za zadanie zapewnić grafice podłogowej ochronę przed zniszczeniem. Laminat pełni jednocześnie funkcję bariery antypoślizgowej na powierzchni z grafiką. Ma to szczególne znaczenie w miejscach charakteryzujących się znacznym natężeniem ruchu, w miejscach publicznych.

Laminaty podłogowe

Laminaty podłogowe są materiałami przygotowanymi pod specyficzne wymogi reklamy tzw. podłogowej, która jest zazwyczaj krótkookresowa. Cechuje je wysoka wytrzymałość i łatwość usuwania. W rezultacie, mamy możliwość szybkiej wymiany jednej grafiki na drugą przy niewielkim nakładzie czasu i pracy.

Dedykowany laminat podłogowy pozwoli nam uzyskać najlepsze efekty i parametry antypoślizgowe. Jednocześnie, odporność mechaniczna będzie odpowiednio wysoka, co jest konieczne w przypadku reklamy, która jest intensywnie eksploatowana. Wybierając materiał do wykonania grafiki podłogowej koniecznie wybierzmy dobre połączenie folii i laminatu.

Laminat podłogowy to produkt uzupełniający do folii podłogowych, które są wytrzymałe i łatwe w usuwaniu. Alternatywę stanowią folie o antypoślizgowej strukturze, przygotowane do aplikacji bez konieczności laminowania. Jest to opcja tańsza niż zestaw folia i laminat, sprawdza się w krótszych czasowo eksploatacjach.

Laminaty podłogowe od API.PL

API.PL prowadzi stronę mediadodruku.pl, na której dostępne są różne podłoża do druku, również folie podłogowe i laminaty podłogowe.

Kilka produktów, które warto znać:

  • laminat ECO FLOOR GF 666 – laminat monomerowy PVC przeznaczony do użytku wewnętrznego. Jest matowy, antypoślizgowy, z bardzo dobrym tłoczeniem. Posiada on trwały klej na bazie wody. Posiada certyfikaty na poślizg i palność potwierdzające bezpieczeństwo użytkowania. Laminat ECO FLOOR GF 666 to odpowiednie zabezpieczenie grafiki podłogowej
  • laminat GF 213 Traffic Graffic – jest to przezroczysty i elastyczny laminat PP, który znajduje zastosowanie w zapewnieniu krótkoterminowej ochrony. Może mieć kontakt z żywnością.  Produkt stanowi alternatywę dla folii PVC. Sprawdza się w przypadku krótkoterminowych naklejek podłogowych do użytku wewnętrznego, ochrony blatów przy kasach, rollup-ów, podkładek do myszy.
  • laminat PROTAC Scuffguard – to laminat podłogowy PVC, jest antypoślizgowy i trwały (trwałość do 5 lat). Najważniejsze jego cechy to ochrona przed zarysowaniami, ochrona UV i bardzo dobre właściwości antypoślizgowe.

Więcej produktów z tej i innych kategorii znajdziecie na stronie mediadodruku.pl